Покупці мають право повернути товар – про це сказано у відповідних правових актах. Однак повернути таку продукцію можна тільки в разі дотримання наступних умов:

Придбання товару належної якості. Згідно ст. 9 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач має право протягом 14 днів, не рахуючи дня покупки, замінити товар належної якості на аналогічний, якщо товар не підійшов за формою, габаритами, фасоном, кольором або не може бути використаний за призначенням, у випадку, якщо товар не використовувався та збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, заводська упаковка, документи. Якщо товару немає в наявності, споживач має право придбати будь-які інші товари, отримати назад гроші в розмірі вартості товару, який повернено, або поміняти товар на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж.

Придбання товару неналежної якості. Згідно ст. 8 Закону України «Про захист прав споживачів» при виявленні істотних недоліків, які виникли за виною виробника товару, протягом гарантійного терміну споживач має право на заміну товару або повернення грошей. Згідно п. 12 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів», суттєвим недоліком вважається недолік, який робить неможливим чи неприпустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, виник за виною виробника, після його усунення проявляється знову з незалежних від споживача причин і при цьому має хоча б один з таких ознак:

 1. він взагалі не може бути усунутий;
 2. його усунення займе більше 14-ти календарних днів або ремонт неможливий у інший термін, про який домовились сторони;
 3. він робить товар суттєво іншим, ніж передбачено в договорі.

Якість товару в разі потреби можна перевірити за допомогою проведеної авторизованим виробником Сервісним Центром експертизи, в процесі якої встановлюється факт порушення споживачем гарантійних умов експлуатації товару. Вимога споживача про заміну товару підлягає негайному задоволенню при його наявності, а при відсутності – в 2-х-місячний термін із моменту подачі заяви. Якщо задовольнити вимогу у встановлений термін неможливо, то споживач має право на свій вибір вимагати заміни товару з недоліками на інший товар іншої марки (моделі) належної якості з відповідним перерахуванням ціни або повернення грошей.

Перерахунок вартості не проводиться в разі заміни товару з недоліками на товар аналогічної марки (моделі) належної якості, ціна на який змінилася. В разі заміни товару на такий самий іншої марки (моделі) належної якості перерахунок вартості товару з недоліками в разі підвищення ціни проводиться виходячи з його вартості на час обміну, а в разі зниження ціни – виходячи з вартості на час купівлі.

При поверненні грошей за товар належної якості розрахунки зі споживачем проводяться виходячи з вартості товару на момент його купівлі. Гроші повертаються в день пред'явлення вимоги, а в разі неможливості повернення грошей – не пізніше ніж протягом 7-ми днів.

Вимоги споживача розглядаються тільки за умови:

 • пред'явлення товарного чека, що підтверджує купівлю;
 • повної комплектації товару;
 • заводської упаковки;
 • наявності гарантійного талона.

Заміна товару або повернення грошей можливі тільки при дотриманні всіх умов і процедур.

У заміні товару або поверненні грошей буде відмовлено, якщо:

 1. пройшло більше 14-ти днів із моменту придбання товару, що не має суттєвих недоліків;
 2. товар, який не має суттєвих недоліків, був у використанні та не є новим;
 3. при перевірці якості товару виявлені ознаки стороннього втручання (розкриття, спроба ремонту) або порушені інші умови гарантійного обслуговування;
 4. немає документа, що підтверджує факт купівлі товару, або гарантійного талона, повної комплектації товару.

Повернення грошей за товар неналежної якості здійснюється в день пред'явлення відповідної вимоги, а в разі неможливості повернення грошей – не пізніше ніж протягом 7-ми днів. У разі підвищення ціни на товар розрахунок проводиться виходячи з його вартості на момент пред'явлення відповідної вимоги, а в разі зниження ціни – виходячи з вартості на момент купівлі товару.

Звертаємо увагу, що згідно з п. 3 ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів» споживач зобов'язаний:

 1. перед початком експлуатації товару найуважнішим чином вивчити правила експлуатації, які викладені в документації на товар, що надав виробник (продавець);
 2. до початку використання товару звернутися з питаннями до продавця (виробника) або іншої вказаної в експлуатаційній документації особи, що виконує їхні функції, при необхідності роз'яснення умов та правил використання товару;
 3. користуватися товаром згідно з його цільовим призначенням та дотримуватися умов (вимог, норм, правил), які встановлені виробником товару в експлуатаційній документації;
 4. з метою запобігання негативних для споживача наслідків використання товару, дотримуватися передбачених виробником методів безпеки й передбачених експлуатаційною документацією спеціальних правил, а в разі відсутності таких правил у документації – дотримуватися звичайних зрозумілих методів безпеки, встановлених для товару такого роду.